Automatizace - Rozesílka přání k svátku/narozeninám

Automatizovaná rozesílka - svátková/narozeninová kampaň

Pakliže jste byli zvyklí mít nastavený trigger pro zasílání přání pro své klienty k svátku, či narozeninám a chtěli byste taková přání rozesílat i pomocí Automatizace, je to samozřejmě možné. Níže si ukážeme, jak takovou rozesílku nastavit.

Důležité je, že máme u kontaktu potřebné informace. V případě svátkové kampaně křestní jméno, v případě narozeninové kampaně datum narození. Akce se bude opakovat každý den (1), kdy je v databázi obsaženo křestní jméno, které má v daný den svátek (v případě narozenin datum narození) (2), pošle ve zvolený čas (3) e-mail s přáním k svátku (narozeninám) (4). 

Proberme si scénář dle daných uzlů pro kampaň přání k svátku.

Jednotlivé uzly scénáře

Jako první použijeme Opakovat (1), který se aktivuje vždy, pokud je v naší databázi obsaženo křestní jméno, které má v daný den svátek. Nastavení je jednoduché. Zvolíme si počáteční datum a poté nastavíme opakování každý 1 den.

Chceme, aby se kampaň poslala daný den tomu, kdo má zrovna svátek. Jako druhý tedy použijeme uzel Operátor Podmínka (2). Zvolíme podmínku "kontakt slaví výročí" a vybereme systémové pole svátek.

Navolíme si, kdy čas, v který chceme, aby se kampaň odesílala. Je tedy nutno použít Operátor "Čekání" (3).

V našem případě jsme nastavili dobu čekání v určenou hodinu daného dne dne, od vstupu kontaktu do uzlu. To znamená, že čas se začne počítat až od chvíle, kdy kontakt vstoupí do tohoto uzlu.

Za čekáním již zvolte pouze Akci Odeslat e-mail (4), který máte předem připravený v kampaních.

Hledáte více inspirace? Stáhněte si náš online SmartBook s nejpoužívanějšími scénáři marketingových automatizací ZDE.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme