Webové formuláře

Video návod - Webové formuláře

Textová nápověda

Jděte do záložky WEBOVÉ FORMULÁŘE a podzáložky WEBOVÉ FORMULÁŘE a klikněte na položku VYTVOŘIT WEBOVÝ FORMULÁŘ.

Pojmenujte si webový formulář podle toho, jaký má mít účel a vyberte si druh formuláře (klasický, pop up vyskakovací nebo vyjížděcí formulář). Nyní si ukážeme, jak vytvořit klasický webový formulář. Vyberte tedy možnost KLASICKÝ WEBOVÝ FORMULÁŘ a klikněte na tlačítko DALŠÍ. Můžete změnit barvu formuláře, přidat další pole, změnit  šířku formuláře, přidat obrázek, text nebo odstranit nadpis ve formuláři. Pokud kliknete do polí formuláře, můžete si změnit text. V případě, že máte vše upravené podle Vašich představ, klikněte na tlačítko DALŠÍ. Teď si vyberte seznam, do kterého Vám budou padat kontakty z webového formuláře akci, která se má stát po odeslání formuláře tzn. zobrazit děkovací stránku nebo přesměrovat na jinou adresu.

Klikněte na tlačítko ULOŽIT WEBOVÝ FORMULÁŘ

Dále je potřeba vybrat nejjednodušší způsob, jak vložit formulář na web.  

Pokud nemáte stránky na MioWebu, tak doporučuji použít JavaScript nebo Html kód. Pokud máte MioWeb, tak se přepněte do Vašeho MioWebu, zvolte přidat ELEMENT, zvolte záložku FORMULÁŘ a vyberete si  ze seznamu daný formulář.  Potvrďte tlačítkem ULOŽIT.

V případě, že nemáte MioWEb a máte stránky kdekoli jinde, tak si můžete zkopírovat Html kód nebo JavaScript kód a vložit ho tam, kam vkládáte Html kódy.