Webové formuláře

Tvorba webového formuláře

Jděte do záložky WEBOVÉ FORMULÁŘE a podzáložky WEBOVÉ FORMULÁŘE 

a klikněte na položku VYTVOŘIT WEBOVÝ FORMULÁŘ.

Pojmenujte si webový formulář podle toho, jaký má mít účel a vyberte si druh formuláře (klasický, pop up vyskakovací nebo vyjížděcí formulář). 

Náležitosti webového formuláře

Nyní si ukážeme, jak vytvořit klasický webový formulář. Vyberte tedy možnost KLASICKÝ WEBOVÝ FORMULÁŘ 

a klikněte na tlačítko DALŠÍ

Můžete změnit barvu formuláře (zelená, modrá, červená), přes tlačítko "Změnit barvy", dále přidat další pole (systémové/vlastní), změnit šířku formuláře, přidat obrázek, text nebo odstranit nadpis ve formuláři. Pokud kliknete do polí formuláře, můžete si změnit text. V případě, že máte vše upravené podle Vašich představ, klikněte na tlačítko DALŠÍ

V posledním kroku nastavujete seznam, který má tyto kontakty sbírat. Jakmile na daný seznam kliknete, přesune se do druhého sloupce.

Následně si zvolíte akci, která má nastat po vyplnění formuláře - tzn. zobrazit děkovací stránku nebo přesměrovat na jinou adresu. 
V případě, že nevyplníte jinou stránku, objeví se děkovací stránka SmartEmailingu:

Máte však samozřejmě možnost své kontakty přesměrovat na svou děkovací stránku. Doporučujeme děkovací stránku 1 po vyplnění webového formuláře a děkovací stránku 2 po potvrzení tzv. double opt-in e-mailu s potvrzovacím proklikem. Zamezíte tak získávání neplatných kontaktů (např. s překlepem). Této problematice je věnován náš článek o překlepech ve webovém formuláři.

Poté co kontakt vyplní webový formulář, bude tedy přesměrován na děkovací stránku 1, kde nalezne informace, že jste mu odeslali e-mail, ve kterém je odkaz k prokliknutí (že může být i v hromadné poště či spamu). V rozšířeném nastavení je následně třeba vybrat Vámi připravený double opt-in e-mail. 

A přesměrovat na děkovací stránku 2, že vše proběhlo v pořádku.

Klikněte na tlačítko ULOŽIT WEBOVÝ FORMULÁŘ.

Jak vložit webový formulář na webovou stránku

Je potřeba vybrat nejjednodušší způsob, jak vložit formulář na web. Jednotlivé kódy naleznete u každého webového formuláře (Webové formuláře - Webové formuláře) vpravo na řádku (tlačítko Vložit do stránky).

Zde na jednotlivých záložkách naleznete možnosti vložení webového formuláře na web.

Pokud nemáte stránky na MioWebu, tak doporučuji použít JavaScript nebo Html kód. Ty je potřeba vložit tam, kam vkládáte HTML kódy. Je však třeba počítat s tím, že v případě změny webového formuláře se bude aktualizovat pouze JavaScript kód, HTML kód budete muset vložit na svou stránku znovu, aby se načetl aktuální formulář.

Pokud máte stránky na MioWebu, tak se přepněte do Vašeho MioWebu, zvolte přidat ELEMENT, zvolte záložku FORMULÁŘ a vyberete si  ze seznamu daný formulář.  Potvrďte tlačítkem ULOŽIT.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme