Nastavení DNS záznamů u Active 24

Video návod

UPOZORNĚNÍ: 

Nově od 8.1.2018 si můžete přidat i 4. DNS záznam tzv. trackovací CNAME, který se u Active 24 nastavuje úplně stejně jako DKIM ve videu. Stačí přidat nový CNAME s hodnotami, které najdete v záložce ve SmartEmailingu. Můj účet > Nastavení rozesílky > DNS záznamy.

A proč je dobré tento 4. DNS záznam si nastavit?

  • budujete a zlepšujete reputaci své odesílací domény
  • získáváte plusové body u antispamu a příjmových poštovních serverů na straně příjemce
  • zvýšite doručitelnost svých e-mailů
  • v rámci testování na Mail-tester.com (více o testu zde) zjistíte, že Vaše odesílací doména je na blacklistu u antispamu a je potřeba ji vyměnit z Vaší strany
  • vaše URL odkazy budou obsahovat při přesměrování jméno vaší domény např. http://email-click.jirkasvoboda.eu/public/open/nlink/?... místo stávajícího našeho http://app.sespqs.cz/public/open/nlink?...

Textový návod

Ve smartemailingu ve svém účtu klikněte na záložku  Můj účet > Nastavení rozesílky > DKIM podpis a SPF. Vidíte své emailové adresy se svou doménou, u kterých je potřeba nastavit DNS záznamy tj. SPF, DKIM a DMARC u vašeho poskytovatele.

Poznámka: Nastavení DNS záznamů nelze nastavit u tzv. free emailových adres typu Gmail, Yahoo, Seznam, Centrum, Atlas atd. pouze a jen u své vlastní emailové adresy se svou doménou, kde máte možnost a přístup tyto kroky udělat.

Zákaznická administrace Active 24

Teď se přihlaste pomocí vašeho přihlašovací jména a hesla do zákaznické administrace v ACTIVE 24.

Klikněte na DOMÉNY > Změnit DNS záznam

Zadejte název domény, pro kterou chcete nastavit DNS. 

Nastavujeme DKIM záznam

Klikněte na CNAME.

Vraťte do Smartemailingu (SE) a připravte si doménu, u které chcete změnit DNS záznamy. Nyní postupně zkopírujete jednotlivé hodnoty ze SE do nastavení v ACTIVE24 a to následujícím způsobem, dle barevného označení.

Nastavujeme SPF záznam

Nyní nastavíme SPF. Kliknete na TXT.    

A zkopírujte údaje ze smartemailingu. Do pole TTL vepište hodnotu 300. Poté klikněte na tlačítko Vytvořit.

Nastavujeme DMARC

Nyní zbývá nastavit DMARC. Znovu klikněte na TXT  a zkopírujte postupně pole ze smartemailingu. Do pole TTL vepište hodnotu 300. Kliknete na tlačítko Vytvořit.

Tím je hotovo nastavení DNS záznamů pro lepší doručitelnost. Nastavení se projeví cca do dvou hodin a poznáte je tak, že na obrazovce v SE, ze které jste kopírovali hodnoty do ACTIVE 24 budou tyto hodnoty zelená a na jednotlivých řádcích bude zelené zatržítko.