Nastavení DNS záznamů u FORPSI

Video návod 

UPOZORNĚNÍ: 

Nově od 8.1.2018 si můžete přidat i 4. DNS záznam tzv. trackovací CNAME, který se u FORPSI nastavuje úplně stejně jako DKIM ve videu. Stačí přidat nový CNAME s hodnotami, které najdete v záložce ve SmartEmailingu. Můj účet > Nastavení rozesílky > DNS záznamy.

A proč je dobré tento 4. DNS záznam si nastavit?

  • budujete a zlepšujete reputaci své odesílací domény
  • získáváte plusové body u antispamu a příjmových poštovních serverů na straně příjemce
  • zvýšite doručitelnost svých e-mailů
  • v rámci testování na Mail-tester.com (více o testu zde) zjistíte, že Vaše odesílací doména je na blacklistu u antispamu a je potřeba ji vyměnit z Vaší strany
  • vaše URL odkazy budou obsahovat při přesměrování jméno vaší domény např. http://email-click.jirkasvoboda.eu/public/open/nlink/?... místo stávajícího našeho http://app.sespqs.cz/public/open/nlink?...

Textový návod

Ve smartemailingu ve svém účtu klikněte na záložku Můj účetNastavení rozesílky > DKIM podpis a SPF. Vidíte své emailové adresy se svou doménou, u kterých je potřeba nastavit DNS záznamy tj. SPF, DKIM a DMARC u vašeho poskytovatele.

Poznámka: Nastavení DNS záznamů nelze nastavit u tzv. free emailových adres typu Gmail, Yahoo, Seznam, Centrum, Atlas atd. pouze a jen u své vlastní emailové adresy se svou doménou, kde máte možnost a přístup tyto kroky udělat.

Zákaznická administrace FORPSI

Teď se přihlaste pomocí vašeho přihlašovací jména a hesla do zákaznické administrace ve FORPSI.

V levé části obrazovky klikněte na domény, a vyberte tu, u které, chcete změnit DNS záznamy a klikněte na ni. Zobrazí se vám obrazovka „Detaily o doméně“. Klikněte vpravo na editaci DNS záznamů.

Vraťte do Smartemailingu (SE) a připravte si doménu, u které chcete změnit DNS záznamy. Nyní postupně zkopírujete jednotlivé hodnoty ze SE do nastavení ve forpsi a to následujícím způsobem.

Nastavujeme DKIM záznam

Zkopírujete první údaj  DKIM název ze smartemailingu a vložte jej do pole Hostname ve forpsi.

Stejným způsobem překopírujte pole hodnota ze Smartemailingu do pole hodnota ve forpsi. Do pole Typ záznamu vepište CNAME, a klikněte na tlačítko přidej. Nyní klikněte na řádku s právě přidaným DNS záznamem na tlačítko upravit.

V horní části obrazovky do pole TTL vepište hodnotu 300 a dejte uložit. Tím je ukončeno nastavení DKIM.

Nastavujeme SPF záznam

Dále nastavíte SPF podobným způsobem. Zkopírujete si pouze text ve sloupci Hodnota. Kliknete na tlačítko upravit v označeném řádku.

Do pole hodnota vložte údaj zkopírovaný ze Smartemailingu. V poli Typ zvolte hodnotu TXT a v TTL hodnotu 300. Pole Hostname nechejte prázdné a dejte uložit.  

Nastavujeme DMARC

Poslední hodnota, kterou musíte nastavit je DMARC. Zkopírujte si název v řádku DMARC a zkopírujte jej do pole název. Zkopírujte pole hodnota. V typu záznamu zvolte TXT a klikněte na tlačítko přidej.

Tento záznam s editujte. Klikněte na tlačítko upravit v řádku záznamu. Upravte TTL na 300 a dejte uložit.

Tím je hotovo nastavení DNS záznamů pro lepší doručitelnost. Nastavení se projeví cca do dvou hodin a poznáte je tak, že na obrazovce v Smartemailingu, ze které jste kopírovali hodnoty do FORPSI budou tyto hodnoty zelená a na jednotlivých řádcích bude zelené zatržítko.