Segmentace muži/ženy

K čemu je to dobré?

Tato vlastnost vám umožní lépe personalizovat emaily pro takto rozdělené skupiny vašich kontaktů, kdy si můžete např. vytvořit 2 podobné kampaně, které se v základu budou lišit hlavně skloňováním dle pohlaví tj. na mužský a ženský rod.

Jak docílit doplnění pohlaví?

1/ Import

V rámci importu jsme toto doplňování zaintegrovali tak, že v jeho nastavení nemusíte nikde nic dodatečně nastavovat a pokud zvolíte import kontaktů včetně křestních jmen (která mohou být i jako součást celého jména), pohlaví se ke kontaktům doplní automaticky.

Pokud Vám import automaticky u nějakého kontaktu pohlaví nedoplní, nejedná se pravděpodobně o hermafroditní bytost :), pouze křestní jméno v tomto tvaru neevidujeme v naší databázi, a tak nedovedeme konkrétní pohlaví přiřadit.

(Pokud nás o tom budete informovat na adrese jestelepsi@smartemailing.cz, rozšíříme naši databázi i o tento tvar)

Pokud byste pohlaví pomocí importu doplnit nechtěli, lze tuto funkci vypnout, a to v Rozšířeném nastavení importu (zvolíte Ano) - Doplnění pohlaví (Ne).

2/ Stávající seznamy kontaktů

Pohlaví lze hromadně doplnit i u kontaktů v již naplněných seznamech kontaktů, konkrétně vždy na úrovni jednotlivého seznamu, kde si u vybraného v sekci "Akce" zvolíte položku "Doplnit svátky, oslovení a pohlaví". Pokud pohlaví už u některých kontaktů evidováno je, doplnění se u těchto ignoruje.

3/ Ručně (u jednotlivých kontaktů)

Ručně lze pohlaví doplnit v detailu kontaktu, kdy si kliknete vpravo nahoře na zelené tlačítko Upravit - poté vlevo Zobrazit rozšířená nastavení (Ano) - a pole Pohlaví, kde v roletce vyberete to správné.

Jak si vytvořit filtrovaný seznam pro konkrétní pohlaví?

K této možnosti se nabízí využít funkci segmentu (Kontakty a seznamy - Segmenty). Segment je druh speciálního seznamu, kde můžete přítomnost kontaktů ovlivňovat nastavením různých podmínek. Pro tento konkrétní případ byste v rámci segmentu vytvořili podmínku typu "Vybrané pole u kontaktu je" / "Pohlaví" / (a z roletky zvolíte jaké) a jako praktickou podmínku do kombinace k této pravděpodobně také "Kontakt je přítomen v seznamu XYZ" v nastavení "a zároveň".

V případě potřeby nastudování detailního nastavení segmentů najdete samostatnou nápovědu zde.