Automatizace - Jak odeslat e-book

Odesílání eBooku, nebo jiných materiálů, patří k nejčastějším kampaním, navazujících na získání nového kontaktu. V následujícím scénáři si ukážeme, jak vypadá klasická kampaň "kontakt za eBook zdarma". Samozřejmě jej však můžete použít i pro jiné účely. 

Vycházejme z toho, že již máte vytvořen a umístěn na stránkách webový formulář, po jehož vytvoření je kontakt ověřen double opt-inovou kampaní a následně spadne do určeného seznamu. Následně mu, jako poděkování, zašleme automatizovaně zmíněný eBook.

Pro vstup do scénáře tedy použijeme Trigger "Při události" a jako událost nastavíme přidání kontaktu do konkrétního seznamu.

Pokud tedy bude kontakt přidán do daného seznamu, Trigger se aktivuje a pošle daný kontakt dále do scénáře. Druhým uzlem proto může být rovnou Akce "Odeslat e-mail".

Jak vidíte, tento základní scénář je opravdu velice jednoduchý. Slouží však svému účelu - kontakt vyplní webový formulář, je přidán do seznamu, aktivuje se Trigger a ihned mu zasílá kampaň s eBookem. 

Hledáte více inspirace? Stáhněte si náš online SmartBook s nejpoužívanějšími scénáři marketingových automatizací ZDE.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme