Trigger pro rozesílku k svátkům a narozeninám

Připravili jsme pro Vás další funkci triggerů, a to funkci umožňující např. odesílku na základě data, která je vhodná právě k automatické odesílce e-mailu k svátku nebo narozeninám, pokud u svých kontaktů tento údaj evidujete. U svátků vám stačí mít vyplněné křestní jméno dle CZ nebo SK kalendáře, tím získáte rovnou i datum jejich svátku. V případě, že chcete posílat přání k narozeninám, musíte jejich daty narozenin disponovat.

Jak na to?

Ke správě triggeru se dostanete přes Smart Kampaně – > triggery.

Zde stisknete “ Vytvořit nový triggeri”.

Zadejte název pro trigger a dále nastavíte možnost “Spustit na základě data”.

Pokud jste nastavili tento krok, objeví se vám nastavovací nabídka této funkce, ve které nejprve:

■      vyberete, na základě kterého pole má trigger brát informaci o datech

■      zvolíte seznam, kterého se bude tato časová událost týkat

■      určíte možnost opakování (např. pro svátky a narozeniny pravděpodobně zvolíte Ročně, aby se akce uskutečnila při každém výročí data)

■      a v posledním kroku nastavíte hodinu odesílky

Dále vyberete volbu “Poslat emailovou kampaň”, což následně otevře nabídku, kde zvolíte ze seznamu vaši připravenou kampaň k zamýšlenému účelu, případně pozměníte přednastavené údaje o odesilateli této kampaně (tyto údaje se přednastavují na základě informací ve vašem profilu účtu).

Pokud máte vše nastaveno, stačí se rozhodnout, kdy trigger aktivujete a poté ji uložíte. Po uložení se vám zobrazí přehled vašich triggerů, kde můžete vidět, v jakém stavu se aktuálně právě nachází.