Trigger pro rozesílku k svátkům a narozeninám

Připravili jsme pro Vás další funkci triggerů, a to funkci umožňující např. odesílku na základě data, která je vhodná právě k automatické odesílce e-mailu k svátku nebo narozeninám, pokud u svých kontaktů tento údaj evidujete. U svátků vám stačí mít vyplněné křestní jméno dle CZ nebo SK kalendáře, tím získáte rovnou i datum jejich svátku. V případě, že chcete posílat přání k narozeninám, musíte jejich daty narozenin disponovat.

Jak na to?

Ke správě triggeru se dostanete přes Smart Kampaně – > triggery.

Zde stisknete “ Vytvořit nový triggeri”.

Zadejte název pro trigger a dále nastavíte možnost “Spustit na základě pole s datem”.

U triggerů se vám zobrazí třetí možnost Datum (vlastní pole), jakmile budete mít pod svým účtem vytvořené vlastní pole na datum.

Pokud jste nastavili tento krok, objeví se vám nastavovací nabídka této funkce, ve které nejprve:

■      vyberete, na základě kterého pole má trigger brát informaci o datech

■      zvolíte seznam, kterého se bude tato časová událost týkat

■      určíte možnost opakování (např. pro svátky a narozeniny pravděpodobně zvolíte Ročně, aby se akce uskutečnila při každém výročí data)

■      a v posledním kroku nastavíte hodinu odesílky

Dále vyberete volbu “Poslat emailovou kampaň”, což následně otevře nabídku, kde zvolíte ze seznamu vaši připravenou kampaň k zamýšlenému účelu, případně pozměníte přednastavené údaje o odesilateli této kampaně (tyto údaje se přednastavují na základě informací ve vašem profilu účtu).

Pokud máte vše nastaveno, stačí se rozhodnout, kdy trigger aktivujete a poté ji uložíte. Po uložení se vám zobrazí přehled vašich triggerů, kde můžete vidět, v jakém stavu se aktuálně právě nachází.