Export kontaktů

Jak na export kontaktů ze SmartEmailingu?

Pokud potřebujete získat kontakty uložené ve SmartEmailingu nebo si provádět jejich zálohu, máte možnost kontakty Exportovat. Tuto funkci nalezneme v záložce Kontakty a Seznamy -> Export kontaktů, kliknutím se vám otevře tato nabídka (viz obrázek č.1):

Zde máme na výběr více typů exportu a těmi jsou:

■      Všechny kontakty

■      Kontakty v těchto vybraných seznamech (Pokud vybereme tuto možnost, objeví se nová část obrazovky, ve které můžete vybrat konkrétní seznamy pro export - viz obrázek č.2)

■      Exportovat blacklist

■      Exportovat vrácené kontakty

Ve chvíli kdy vyberete typ exportu, máte na výběr stav kontaktů, které chcete exportovat. Máme na výběr z :

■      Všechny stavy

■      Nepotvrzený

■      Potvrzený

■      Odhlášený

Jako poslední bod je možnost zahrnout vlastní pole do exportovaného souboru. Pokud tuto možnost vyberete, přidají se ke všem kontaktům vlastní pole a hodnoty v nich.

Finálním krokem je stisknutí tlačítka “Export”, tím se provede akce na serveru a je vygenerován požadovaný soubor, který se začne automaticky stahovat. V této chvíli se v některých prohlížečích může objevit okno, kde je třeba potvrdit začátek stahování.

Výsledný csv soubor si můžeme zkontrolovat. Stačí si najít složku, kde je uložen a dvojklikem soubor otevřít. Vyexportované hodnoty můžete procházet a přepisovat, odebírat ty, které nepotřebujete a využít následně k další práci.

V případě, že budete mít problém s otevřením csv souboru např. v Excelu, zde je krátký návod.