Vygenerování nového API klíče

Kde a jak si mohu vytvořit nový API klíč?

V případě, že budete chtít propojit nástroje ( FAPI a Mioweb se SmartEmailingem) mezi sebou nebo vaší aplikací, která podporuje API rozhraní se SmartEmailingem, bude zapotřebí si vytvořit nový API klíč, aby aplikace bezpečně a v pořádku komunikovali mezi sebou. SmartEmailing umožňuje přímé propojení s několika eshopy a aplikacemi. O jaké se jedná a návod k jejich propojení se můžete dozvědět zde.

V základní nabídce aplikace kliknete na záložku Můj účet > API klíče a integrace > Přidat API klíč viz. obrázek č.1.

Po kliknutí na tlačítko + Přidat API klíč se vám zobrazí okno, kde si můžete popsat o jaký API klíč se jedná a v rozšířeném nastavení dokonce vzolit jeho platnost. Je dobré popisovat API klíče tak, aby jste se mohli kdykoliv zpětně orientovat a určit, který API klíč patří k propojení www stránek, aplikace, CRM apod.

Po vyplnění názvu API klíče a jeho uložení, získáte API klíč, který si zkopírujte a dobře uložte. Již nikdy se Vám nezobrazí, protože následně bude z bezpečnostních důvodů zašifrován viz. obrázek č.2. Zároveň v kolonce "Naposledy použitý" zjistíte, jestli API klíč byl někdy vámi použit. Pokud uvidíte datum a čas červenou barvou, tak API klíč byl použit, ale chybně nastaven, takže nedošlo k synchronizaci mezi aplikacemi. Cílem je, aby označení data byl v zelené barvě. Tak budete vědět s jistotou, že API klíč je aktivován, aplikace synchronizovány mezi sebou a tím pádem mezi nimi probíhá komunikace na pozadí.

Jak propojit SmartEmailing s dalšími aplikacemi?

Jak propojit SmartEmailing s FAPI

- Jak propojit SmartEmailing s Miowebem

- Jak propojit SmartEmailing se ZAPIER

- Jak propojit SmartEmailing s Integromatem

- Celkový přehled všech přímých integrací se SmartEmailingem