Integrace s Integromatem

INTEGROMAT je pokročilá automatizační platforma pro práci s procesy, které byste jinak dělali ručně. Propojuje aplikace, přenáší a transformuje data. To vše neustále 24 hodin denně, bez nutnosti Vašeho zásahu a programování. 

Jak si založit účet u Integromatu?

Ve SmartEmailingu klikněte na  Můj účet > API a integrace, záložka integrace, kde najdete záložku Integromat. Při kliknutí na text Začněte využívat aplikaci SmartEmailingu skrze Integromat se dostanete na úvodní stránku, kde je zapotřebí si založit účet u Integromatu, viz. obrázek č.2. Integromat je ZDARMA do určitého počtu operací a velikosti přenosu dat. Pro více informací o ceně a porovnání s dalšími podobnými nástroji se můžete dozvědět zde.

Jak na propojení se SmartEmailingem?

Jakmile si vytvoříte účet podle Vámi zadaných údajů, dostanete se na úvodní stránku " Nástěnka". Nejprve si přepněte jazykovou verzi z angličtiny do češtiny. Rozhodně se Vám bude vše lépe nastavovat a spravovat. Klikněte v bočním panelu na spodní řádek (název Vašeho účtu) > Profil > Obecné nastavení viz. obrázek č.4.

Nyní se můžete pustit do samotného propojení Integromatu s Vaším účtem ve SmartEmailingu. Hned na úvodní stránce " Nástěnka" klikněte na tlačítko + Vytvořit nový scénař viz. obrázek č.5.

1. Do vyhledávacího pole napište "SmartEmailing". 2. Objeví se Vám příslušné logo, které zvolíte. 3. A dáte "Pokračovat" viz. obrázek č.6.

Následně se dostanete do editoru, kde budete případně celé automatizační schémata vytvářet a propojovat. V tomto případě budete nyní propojovat Integromat se SmartEmailingem. Kliknete na ikonku s " Hodinami a otazníkem", vyberete si jedinou možnost, což bude SmartEmailing. Poté si popíšete "Název spojení". Uživatelské jméno musí být totožné s emailovou adresou, na kterou máte založen účet ve SmartEmailingu. Jinak propojení nebude fungovat. Jako poslední krok vložíte API klíč/token, který je zapotřebí si ve svém účtu ve SmartEmailingu vygenerovat. Jak na vygenerování API klíče se dozvíte vše potřebné zde. Vygenerovaný klíč vložíte do příslušného pole viz. obrázek č.7. Pokud jste vložili správnou emailovou adresu i API klíč, dojde k propojení obou aplikací mezi sebou.

Využití

Momentálně je k dispozici vytvoření a aktualizace kontaktu při integraci se SmartEmailingem. S tím, že můžete zvolit, do jakého seznamu se má kontakt uložit, jaký se má přiřadit právní účel (GDPR), případně jestli na dotyčnou adresu má být zaslán potvrzovací email v rámci double opt-in funkce. Další možnosti, které bude možné provádět, budeme postupně doplňovat.

Jak napovídá úvodní obrázek " Co je to integromat?", můžete vytvářet velmi rozmanité automatizační procesy napříč různými aplikacemi, včetně zapojení SmartEmailingu do něj. Pro naší ukázku jsme vytvořili jednoduchý automatizační proces, kdy po přidání kontaktu v Googlu účtu se kontakty vytvoří a uloží do SmartEmailingu, ve kterém následně můžete mít nastavené další procesy v rámci rozesílky emailu apod. Zároveň v tomto příkladu se má kontakt uložit (přidat další řádek) do excelovské tabulky např. jako forma informace pro jiné oddělení.