Integrace se ZAPIER

ZAPIER umožňuje propojit stovky webových aplikací mezi sebou bez potřeby cokoliv programovat. Pokud Vám chybí nějaká integrace se SmartEmailingem, ZAPIER jako prostředník ji umí zařídit. Možnosti využití Zapier jsou skutečně rozsáhlé – v současné době je zde zapojeno více než 750 nejpoužívanějších aplikací a další přibývají každý den.  Zapier dnes využívá více než 500 000  uživatelů. Nově můžete velmi rychle a snadno propojit SmartEmailing např. s Facebookem, Twittrem, WordPressem, Google Drivem, Evernotem, Slackem a mnoho s dalšími aplikacemi. Na jejich přehled se můžete podívat zde.

Jak integrovat SmartEmailing se Zapierem?

První důležitý krok je založit si účet u Zapieru na této adrese: https://zapier.com/zapbook/smartemailing/. Založení provedete dle obrázku č.1.

Po založení účtu se můžete ihned přihlásit do Zapieru, kde do pole vyhledávání napíšete " SmartEmailing" a následně kliknete na zobrazenou ikonku SmartEmailingu. Ve spodní části o představení toho, co vše SmartEmailing se Zapierem umí, kliknete na tlačítko "Connect Account" dle obrázku č.2.

Následně se zobrazí stránka, která bude vyžadovat uživatelské jméno, pod kterým máte založen účet ve SmartEmailingu + vložení API klíče, který si vygenerujete v záložce Můj účet > API klíč. Jak takový API klíč vytvořit se můžete dočíst zde. Jakmile budete mít vytvořen API klíč, společně s uživatelským jménem je vložíte dle obrázku č.3.

Pokud vše zadáte správně, tak ve spodní části dle obrázku č.4 se dozvíte, že Váš účet ze SmartEmailingu byl integrován se Zapierem hláškou "Account Connected". Poté můžete v horní liště vašeho účtu v Zapieru kliknout na tlačítko "MAKE A ZAP!", kde si můžete nastavit propojení SmartEmailingu s aplikací dle vaší potřeby.

Nyní si můžete vybrat z více jak 750 apikací, které Zapier nabízí k propojení, právě tu vaši dle potřeby. Stačí opět do pole s vyhledáváním napsat jméno aplikace a poté provedete nastavení integrace mezi aplikacemi, viz. obrázek č.5.