Integrace se ZAPIER

ZAPIER umožňuje propojit stovky webových aplikací mezi sebou bez potřeby cokoliv programovat. Pokud Vám chybí nějaká integrace se SmartEmailingem, ZAPIER jako prostředník ji umí zařídit. Možnosti využití Zapier jsou skutečně rozsáhlé – v současné době je zde zapojeno více než 1000 nejpoužívanějších aplikací a další přibývají každý den. Zapier dnes využívá více než 1 milion uživatelů. Nově můžete velmi rychle a snadno propojit SmartEmailing např. s Facebookem, Twittrem, WordPressem, Google Drivem, Evernotem, Slackem a mnoho s dalšími aplikacemi. Na jejich přehled se můžete podívat zde.

Jak integrovat SmartEmailing se Zapierem?

První důležitý krok je založit si účet u Zapieru na této adrese: https://zapier.com/zapbook/smartemailing/. Založení provedete dle obrázku č.1. Založit účet si můžete pomocí svého, již existujícího Google účtu, případně druhá možnost je v rámci své jiné emailové adresy si založit účet u Zapieru.

Po založení účtu se můžete ihned přihlásit do Zapieru, kde další krokem bude propojení Zapieru s vaším účtem ve SmartEmailingu. Dle obrázku č.2 se překliknete do záložky "Connected Accounts" a do pole vyhledávání napíšete " SmartEmailing", následně kliknete na zobrazenou ikonku SmartEmailingu. 

Poté se zobrazí stránka, která bude vyžadovat uživatelské jméno, pod kterým máte založen účet ve SmartEmailingu + vložení API klíče, který si vygenerujete v záložce Můj účet > API klíče a integrace . Jak takový API klíč vytvořit se můžete dočíst zde. Jakmile budete mít vytvořen API klíč, společně s uživatelským jménem je vložíte dle obrázku č.3.

Pokud vše zadáte správně, tak ve spodní části dle obrázku č.4 se dozvíte, že Váš účet ze SmartEmailingu byl integrován se Zapierem hláškou "Account Connected". Poté můžete v horní liště vašeho účtu v Zapieru kliknout na tlačítko "MAKE A ZAP!", kde si můžete nastavit propojení SmartEmailingu s aplikací dle vaší potřeby.

ZAPIER je silný nástroj, se kterým můžete tvořit až neuvěřitelné AUTOMATIZOVANÉ procesy. Nabízí více jak 1000+ různých propojení, ve kterých můžete vytvářet akce, filtrovat, provádět opoždění atd. Zároveň je velkou předností Zapieru možnost jak čtení, tak i načítání dat po API mezi aplikacemi. Na obrázku č.5 jsem pro ukázku a lepší pochopení využití Zapieru vytvořil proces, kde po vyplnění dotazníku v rámci Google forms (1.) se kontakt uloží do SmartEmailingu (2.), kde ho díky Smart Kampaním a automatizaci můžete okamžitě zařadit do obsluhy, a jako poslední krok jsem pro další práci s kontakty nastavil jejich uložení do Google Sheets (3.). Nakonec si proces pojmenujete a poté stačí jen Váš nový "ZAP" aktivovat. Takových procesů můžete vytvářet celé řady, omezením může být jen Vaše fantazie...