Magic editor - práce s prvky

Jak přidat textové pole?

Mohu do kampaně přidat vlastní font?

Jak přidat do textu odkaz?

Jak přidat do kampaně oslovení?

Kde si nastavím globální vzhled e-mailu?

Jak přidat do kampaně tlačítko?

Jak přidat do kampaně obrázek?

Jak přidat odkaz na soubor (PDF, e-book..)

Jak přidat textové pole?

Najeďte myší na levou stranu editoru, na “+ NOVÝ ELEMENT”.
Pokud chcete přidat nadpis, vyberte v panelu prvků “Text”, chytněte a přetáhněte do e-mailu.


Jakmile je textový prvek v e-mailu přidaný a klikněte do samotného textového pole, objeví se vám panel pro úpravu textu.Pokud chcete text upravit, označte jej.

Mohu do kampaně přidat vlastní font?

V horní části se zpřístupní lišta pro úpravu textu. Můžete například použít tučný text, kurzívu, podržený text či přeškrtnutý, můžete si vybrat jiný font (písmo), atd.

Tip: V aplikaci jsou k dispozici fonty, které jsou podporovány na Mac zařízeních či Windows a jsou plně standardizovány pro nejpoužívanější e-mailové prohlížeče ve smyslu správného zobrazení diakritiky.

V aplikaci neumožňujeme vkládat vlastní fonty, protože prohlížeč na straně příjemce nemusí tyto fonty podporovat a e-mail by byl po odeslání doručen buď jako "rozsypaný čaj" či s chybně zobrazenou diakritikou, nebo by byl nahrazen základním fontem, který emailový prohlížeč má v sobě nastaven jako výchozí.

Kde je to nezbytné, třeba pro nadpis, můžete text vložit vložením obrázku (výřezu nadpisu psaného vlastním fontem).

Pokud potřebujete, můžete si označit text, a ten zvětšit.Můžete si obarvit celý text, nebo pouze některou jeho část.Jak přidat do textu odkaz?

Chcete-li za text přidat odkaz, označte jej a v horním panelu zvolte funkci “Odkaz”.V editaci odkazu zkopírujte, či napište konkrétní odkaz a uložte.Jak přidat do kampaně oslovení?

Oslovení do e-mailu přidáte následovně:Opět zvolte funkci “Odkaz”. V poslední záložce editace naleznete Odkaz jako pole kontaktu. Zvolte zde, že chcete nastavit Oslovení dle křestního jména.Potvrďte a uložte. Je potřeba poté text případně znovu obarvit na požadovanou barvu. Takto to funguje i pro případ, kdy chcete do e-mailu přidat oslovení dle pohlaví, příjmení apod.


Lze také použít tuto funkci "Merge tag".


Můžete tak do kampaní přidávat pole kontaktů, systémové odkazy, slevové kupóny, odkazy na landing pages, vlastní pole o odesílateli, globální pole a další pole.


Kde si nastavím globální vzhled e-mailu?

Barvy a font písma si můžete předdefinovat pro celý e-mail v pravém panelu. Pokud právě editujete, potřebujete se překliknout zde (domeček)......abyste mohli editovat globální vzhled e-mailu.


Písmo a barvy si tak můžete nastylovat pro celou vaši šablonu.Jak přidat do kampaně tlačítko?


Z levého menu prvků klikněte na tlačítko a přetáhněte ho do šablony, kam potřebujete. Tlačítko můžete přepsat na požadovaný text. Vpravo, do pole Cíl tlačítka nastavíte odkaz.Takto lze změnit barvu tlačítka a textu.Je také možné nastavit barvu ohraničení tlačítka, či zaoblení.Tlačítko tedy ve finále může vypadat takto:Jak přidat do kampaně obrázek?


Klikněte na obrázek a přetáhněte jej na plochu editoru.Zvolte “Změnit obrázek”.Zobrazí se vám Správce souborů. Najděte si složku a soubor, který chcete vložit. Dvojklikem přidáte obrázek do šablony.


Vpravo vidíte možnost změnit velikost obrázku.

Jak přidat odkaz na soubor (PDF, e-book..)?


Odkaz na soubor můžete nastavit za text, za obrázek či za tlačítko. Nejčastěji se však používá tlačítko. Lépe tak příjemce nasměrujete na prokliknutí odkazu.

Tlačítko si do šablony přidejte, a nastylujte. Poté vpravo budete mít možnost "Zvolit odkaz".

Po kliku na tuto funkci se zobrazí tato tabulka a je potřeba se překliknout do záložky Odkaz do Správce souborů.

Zde si najdete daný soubor, označte jej klikem myši a zvolte Vložit.

Pokud najedete myší vlevo na "+NOVÝ ELEMENT", naleznete zde záložku "Předdefinované".

Do kampaně si tak můžete přidat již přednastavený prvek a ten si upravit pro aktuální rozesílku.


Můžete využít prvky jako hlavička, produkty, obsah, články, podpisy, a ostatní prvky. Již brzy bude možné si přidané a nastylované prvky, které si do šablony přidáte, uložit. Tuto funkci připravujeme a brzy vám bude k dispozici.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme