WordPress plugin - webové formuláře + počítadlo

Pro uživatele redakčního systému WordPress máme k dispozici plugin pro sběr kontaktů pomocí webového formuláře, který si snadno můžete vložit na svůj web. Zároveň tento plugin disponuje i doplňkem počítadlo. To můžete vložit ke každému formuláři a zobrazit tak, kolik lidí už vyplnilo formulář, případně stáhlo ebook, mp3, soubor apod. Formuláře můžete vkládat jak do stránek, tak i widgetu. 

Instalace a aktivace pluginu

Po přihlášení do administrace wordpressu najděte v bočním panelu na záložku "Pluginy", podzáložku "Instalace pluginů". Do vyhledávacího pole vpravo nahoře napište "SmartEmailing". Pak klikněte na tlačítko "Instalovat" viz. obrázek č.1.

Instalace a aktivace pluginu

Po instalaci pluginu se Vám zobrazí možnost plugin rovnou aktivovat. V bočním panelu ve Vaší administraci wordpressu se zobrazí nová záložka "SmartEmailing" viz. obrázek č.2.

Aktivace pluginu + zobrazení v bočním panelu

Klikněte na ni a dostanete se do administrace pluginu, ten aktivujte. Tím se plugin propojí s Vaším účtem ve SmartEmailingu a kontakty se budou ukládat do příslušného seznamu kontaktu, který máte přiřazen u webového formuláře. Nyní uvidíte plugin jako "nepřihlášený".  Pro jeho aktivaci je zapotřebí ve SmartEmailingu ve vašem účtu vygenerovat tzv. API klíč/token a vložit jej s uživ. jménem do pluginu viz. obrázek č.3.

Aktivace pluginu pomocí API klíče

Následně se Vám zobrazí u aktuálního stavu propojení "Úspěšně přihlášen" tj. plugin je správně synchronizován s vaším účtem ve SmartEmailingu viz. obrázek č.4.

úspěšná aktivace pluginu

Následně se přepněte do záložky "Nastavení webových formulářů". Zde si můžete zvolit, zda ponechat vzhled formuláře tak, jak jste si jej zvolili ve SmartEmailingu, nebo jej přízpůsobit vzhledu wordpress šablony, kterou aktuálně používáte. Můžete tedy ponechat CSS styl formulářů v rámci SmartEmailingu, nebo CSS styl bude použit ze šablony wordpressu viz. obrázek č.5. 

Vložení na webovou stránku

Nyní můžete do konkrétní webové stránky vložit webový formulář včetně počítadla (počtu stažení). Nově v nabídce bloků budete mít dva nové: " počet stažení" a "vložení webového formuláře" viz. obrázek č.6.

Po vložení obou bloků na stránku je můžete editovat. U webového formuláře můžete zvolit barvu textu, nadpis a text na odesílacím tlačítku. Následně si volíte příslušný webový formulář. Veškeré nastavení formuláře, tj. GDPR, double opt-in, děkovací stránky apod. je kompletně zachováno.

U bloku počítadla (počtu stažení) si editujete barvu textu, velikost písma, nadpis a text před počtem stažení. Následně si volíte příslušný seznam kontaktů, viz.obrázek č.7.

bloky SmartEmailingu

Nastavení  uložte a zobrazte si náhled stránky. V našem případě máme zvolený vzhled formulářů tak, aby se přizpůsobil aktuální šabloně WP, kterou používáme, viz. obrázek č.8. Nezapomeňte si formulář sami vyplnit a otestovat funkčnost.

webový formulář na stránce

Je potřeba mít vždy  nejaktuálnější verzi WordPressu, abyste se vyhli  případné omezené funkčností pluginu. Pokud používáte šablonu od Miowebu, tak plugin není potřeba používat. Mioweb má již v sobě integrovanou implementaci se SmartEmailingem, včetně prvku na počet stažení (tzv. počítadlo).

Více se rovněž dočtete v tomto článku na našem blogu.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme