Nastavení DNS záznamů u Best hosting

Video návod

UPOZORNĚNÍ: 

Nově od 8.1.2018 si můžete přidat i 4. DNS záznam tzv. trackovací CNAME, který se u Best hostingu nastavuje úplně stejně jako DKIM ve videu. Stačí přidat nový CNAME s hodnotami, které najdete v záložce ve SmartEmailingu. Můj účet > Nastavení rozesílky > DNS záznamy.

A proč je dobré tento 4. DNS záznam si nastavit?

  • budujete a zlepšujete reputaci své odesílací domény
  • získáváte plusové body u antispamu a příjmových poštovních serverů na straně příjemce
  • zvýšite doručitelnost svých e-mailů
  • v rámci testování na Mail-tester.com (více o testu zde) zjistíte, že Vaše odesílací doména je na blacklistu u antispamu a je potřeba ji vyměnit z Vaší strany
  • vaše URL odkazy budou obsahovat při přesměrování jméno vaší domény např. http://email-click.jirkasvoboda.eu/public/open/nlink/?... místo stávajícího našeho http://app.sespqs.cz/public/open/nlink?...

Textový návod

Ve smartemailingu ve svém účtu klikněte na záložku  Můj účet > Nastavení rozesílky > DKIM podpis a SPF. Vidíte své emailové adresy se svou doménou, u kterých je potřeba nastavit DNS záznamy tj. SPF, DKIM a DMARC u vašeho poskytovatele.

Poznámka: Nastavení DNS záznamů nelze nastavit u tzv. free emailových adres typu Gmail, Yahoo, Seznam, Centrum, Atlas atd. pouze a jen u své vlastní emailové adresy se svou doménou, kde máte možnost a přístup tyto kroky udělat.

Zákaznická administrace BEST hosting

Teď se přihlaste pomocí vašeho přihlašovací jména a hesla do zákaznické administrace ve BEST hostingu.

Klikněte na Administrace a vlevo v horním menu zvolte domény a poté v postraním panelu opět domény.

Nastavujeme DKIM záznam 

Ze seznamu domén vyberte tu, u které chcete nastavit DNS záznam a klikněte na ni. V detailu domény dejte zobrazit DNS záznamy.

Ve spodní části už můžete vkládat nové záznamy. 

Vraťte do účtu ve Smartemailingu (SE) a připravte si doménu, u které chcete nastavit DNS záznamy. Nyní postupně zkopírujete jednotlivé hodnoty ze SE do nastavení v BEST hostingu a to následujícím způsobem, dle barevného označení. Do pole TTL vždy vepište hodnotu 3600. Začněte s nastavení CNAME. Klikněte na nový záznam.

Nastavujeme SPF záznam

Nyní nastavíme SPF. Najděte TXT záznamy a u prvního záznamu klikněte na tužku ve sloupci Úpravy.  

Vymažte text v políčku hodnota a nahraďte jej textem ze SE. TTL bude opět 3600 a dejte uložit.

Nastavujeme DMARC

Nyní zbývá nastavit DMARC. Znovu najeďte do TXT záznamů a klikněte na vytvořit nový  záznam. Zkopírujete jednotlivé hodnoty ze SE dle barevného označení. Do pole TTL vepište hodnotu 3600. Kliknete na tlačítko Uložit.

POZOR je potřeba vymazat uvozovky v políčku hodnota.

Tím je hotovo nastavení DNS záznamů pro lepší doručitelnost. Nastavení se projeví cca do dvou hodin a poznáte je tak, že na obrazovce v SE, ze které jste kopírovali hodnoty do BEST hostingu budou tyto hodnoty zelená a na jednotlivých řádcích bude zelené zatržítko.