Jak si vytvořit SmartKampaň

Co jsou to SmartKampaně? 

SmartKampaně jsou chytré kampaně, které můžete odesílat automaticky tzn. že když klient udělá akci např. vyplní na Vašem webu webový formulář, e-mailová adresa se zapíše do určitého seznamu kontaktů a následně se automaticky odešle e-mail.  

Nyní si ukážeme, jak na to.

E-MAILOVÁ SMARTKAMPAŇ

Nejdříve si vytvořte pro novou smartkampaň nový seznam kontaktů a e-mail, který chcete automaticky odeslat. Potom jděte do záložky SMARTKAMPANĚ a klikněte na položku VYTVOŘIT NOVOU E-MAILOVOU SMARTKAMPAŇ. Zadejte si název SmartKampaně, vyberte si e-mail k odeslání, který jste si vytvořili a seznam kontaktů, kterým se má e-mail odeslat.

Režim odeslání nechte nastaven na ODESLAT POUZE NA NOVĚ REGISTROVANÉ KONTAKTY.

Tento režim odeslání vybíráte v případě, že v nově vytvořeném seznamu nemáte ještě žádný kontakt. Zkontrolujte si jméno a e-mail odesílatele a adresu pro odpovědi.

NASTAVENÍ ODESLÁNÍ

Vyberte si možnost, kdy se má e-mail odeslat. Pokud nastavíte číslo 0, e-mail se odešle hned, pokud chcete e-mail odeslat  např.druhý den po zapsání kontaktu do seznamu, zadáte číslo 1. Když chcete e-mail odeslat hned, necháte v položce ODESLAT PO UPLYNUTÍ POČTU DNÍ A HODIN číslo 0. Nastavte si SmartKampaň jako AKTIVNÍ. Pokud máte vše nastaveno, klikněte na tlačítko ULOŽIT.

SMS SMART KAMPAŇ

Stejným způsobem si můžete vytvořit i automatickou SMS SMARTKAMPAŇ

Než začnete vytvářet SMS SmartKampaň je třeba si vytvořit text SMS zprávy.  Klikněte na záložku KAMPANĚ , podzáložku SMS a  položku VYTVOŘIT NOVOU SMS

Pojmenujte si SMS zprávu a vytvořte její text.  Klikněte na ULOŽIT a ODESLAT

Vyberte si seznam kontaktů, na který se má SMS zpráva odeslat, čas a klikněte na tlačítko POKRAČOVAT NA FINÁLNÍ POTVRZENÍ. Vše zkontrolujte a potvrďte odeslání. 

Pro zasílání automatické SmartKampaně potřebujete mít v seznamu kontaktů uvedena telefonní čísla Vašich klientů.