Integrace se Shoptetem

Shoptet je jednou z nejrozšířenějších a nejpoužívanějších e-shopových platforem v Česku. Propojení Shoptetu a SmartEmailingu je snadné a rychlé. Zároveň po dobu 14 dní si můžete propojení (instalaci doplňku) vyzkoušet zdarma. Uživatelé obou systémů ocení okamžitou synchronizaci dat (e-mailová adresa, jméno, příjmení, telefon, objednané produkty...) při nové objednávce a následnou automatizaci v e-mailové komunikaci. Pokud máte více e-shopů na této platformě, můžete je navíc propojit s jediným účtem u SmartEmailingu.

Jak na to?

Po přihlášení do vašeho účtu u Shoptetu v záložce v bočním menu " Propojení" zvolíte "Shoptet Doplňky"

Dostanete se do přehledu všech doplňků, které Shoptet nabízí a má je rozděleny do jednotlivých kategorií - marketing, doprava, zákazníci... Zvolte kategorii "Zákazníci" -> doplněk SmartEmailing.

Na úvodní stránce vidíte všechny základní informace o tom, co Vám integrace mezi Shoptetem a SmartEmailingem umožňuje a jak usnadní další práci v komunikaci s Vašimi klienty. Doplněk je po dobu prvních 14 dnů od instalace zdarma. Následně si můžete zvolit způsob úhrady roční, měsíční, či jednorázovou doživotní licenci.

Instalace doplňku v Shoptetu

Po kliknutí na tlačítko " Objednat a instalovat" se na Váš e-mail, na který máte založený účet v Shoptetu, zašle tzv. aktivační e-mail s integračním klíčem, který vložíte ve SmartEmailingu v záložce Můj účet > Integrace > Aktivovat novou integraci do pole "Integrační klíč". Jako "Typ integrace" zvolíte "Shoptet - propojení s e-shopem na platformě Shoptet".

Po aktivaci integrace se dostanete automaticky na stránku s nastavením cílového seznamu, kam se mají adresy ukládat ze Shoptetu při vytvoření/zaplacení objednávky. Můžete evidovat u objednávek i účely zpracování. V poslední možnosti můžete vložit pop-up nebo vyjíždějící formulář SmartEmailingu přímo na váš e-shop.

Ověření propojení systémů

Nastavení si otestujte. V záložce " Objednávky" si vytvořte testovací objednávku a zkontrolujte, že kontakt se vložil do zvoleného cílového seznamu.

V detailu kontaktu poté uvidíte základní informace o vašem zákazníkovi + v záložce objednávky i přehled objednaných produktů včetně jejich ceny.

Pokud v procesu aktivace, nastavení či testování budete potřebovat pomoci, obraťte se na naši podporu, rádi Vám pomůžeme:
podpora@smartemailing.cz nebo 511 444 321.

BONUS PRO VÁS

Záznam z webináře, který v sobě shrnuje ty nejužitečnější funkce SmartEmailingu pro Vás, spolu s přednáškou Martina Císaře s Etnetera Activate o tom, jaké nejčastější prohřešky v e-mailmarketingu lidé dělají a jak se jich vyvarovat.