WebSupport - jak nastavit DNS záznamy

Video návod

Nastavte si i trackovací doménu, který se u Active 24 nastavuje úplně stejně jako DKIM ve videu. Stačí přidat nový CNAME s hodnotami, které najdete v záložce ve SmartEmailingu.  Můj účet > Nastavení rozesílky > DNS záznamy.

TRACKOVACÍ DOMÉNA - abychom mohli měřit proklikovost odkazů, musíme před odesláním e-mailu původní odkazy nahradit za jiné odkazy, které vedou na trackovací adresu. Po kliku na ní je příjemce přesměrován do SmartEmailingu. Započte se statistika a příjemce je přesměrován zpět na původní adresu. Trackovací doména je doména, která hostuje trackovací odkaz. Se správně nastavenou doménou vidí příjemce v adrese "email-click.vasedomena.cz/...", namísto anonymní, nic neříkající domény.

Textový návod

Ve smartemailingu ve svém účtu klikněte na záložku  Můj účet > Nastavení rozesílky > DKIM podpis a SPF. Vidíte své emailové adresy se svou doménou, u kterých je potřeba nastavit DNS záznamy tj.  SPF, DKIM a DMARC u vašeho poskytovatele.

Poznámka: Nastavení DNS záznamů nelze nastavit u tzv. free emailových adres typu  Gmail, Yahoo, Seznam, Centrum, Atlas atd. pouze a jen u své vlastní emailové adresy se svou doménou, kde máte možnost a přístup tyto kroky udělat.

Zákaznická administrace WebSupport

Teď se přihlaste pomocí vašeho přihlašovací jména a hesla do zákaznické administrace ve WEBSUPPORTU.

Klikněte na Služby > Administrácia

Nastavujeme DKIM záznam

Klikněte na CNAME > Vytvořit nový záznam

Vraťte do Smartemailingu (SE) a připravte si doménu, u které chcete nastavit DNS záznamy. Nyní postupně zkopírujete jednotlivé hodnoty ze SE do nastavení ve WebSupportu a to následujícím způsobem. V SE pole Název do pole Pre adresu, Data (hodnota) do pole Cielová adresa. Do pole TTL napište hodnotu 300 a klikněte na Vytvoriť.

Nastavujeme SPF záznam

Nyní nastavíme SPF. Kliknete na Vytvořit nový záznam > TXT v prvním řádku na upravit a zkopírujte údaje ze smartemailingu. Do pole TTL vepište hodnotu 300.  

Nastavujeme DMARC

Nyní zbývá nastavit DMARC. Znovu klikněte na Vytvořit nový TXT záznam a zkopírujte postupně pole ze smartemailingu. Do pole TTL vepište hodnotu 300. Kliknete na tlačítko Vytvoriť.

Další CNAME záznam je Trackovací doména. Opakujte celý proces.

V daném řádku ve SmartEmailingu použijte CTRL+C a CTRL+V do administrace domény a dejte uložit (stejně jako u všech předchozích záznamů).


Tím je hotovo nastavení DNS záznamů pro lepší doručitelnost. Nastavení se projeví cca do dvou hodin a poznáte je tak, že na obrazovce v SE, ze které jste kopírovali hodnoty do WebSupportu budou tyto hodnoty zelená a na jednotlivých řádcích bude zelené zatržítko.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme