WebSupport - jak nastavit DNS záznamy

Video návod

Nastavte si i trackovací doménu, který se u Active 24 nastavuje úplně stejně jako DKIM ve videu. 
Stačí přidat nový CNAME s hodnotami, které najdete v záložce ve SmartEmailingu.  Můj účet > Nastavení rozesílky > DNS záznamy.

TRACKOVACÍ DOMÉNA - abychom mohli měřit proklikovost odkazů, musíme před odesláním e-mailu původní odkazy nahradit za jiné odkazy, které vedou na trackovací adresu. Po kliku na ní je příjemce přesměrován do SmartEmailingu. Započte se statistika a příjemce je přesměrován zpět na původní adresu. Trackovací doména je doména, která hostuje trackovací odkaz. Se správně nastavenou doménou vidí příjemce v adrese "email-click.vasedomena.cz/...", namísto anonymní, nic neříkající domény.

Textový návod

Ve smartemailingu ve svém účtu klikněte na záložku  Můj účet > Nastavení rozesílky > DKIM podpis a SPF. Vidíte své emailové adresy se svou doménou, u kterých je potřeba nastavit DNS záznamy tj.  SPF, DKIM a DMARC u vašeho poskytovatele.

Poznámka: Nastavení DNS záznamů nelze nastavit u tzv. free emailových adres typu  Gmail, Yahoo, Seznam, Centrum, Atlas atd. pouze a jen u své vlastní emailové adresy se svou doménou, kde máte možnost a přístup tyto kroky udělat.

Zákaznická administrace WebSupport

Teď se přihlaste pomocí vašeho přihlašovací jména a hesla do zákaznické administrace ve WEBSUPPORTU.

Klikněte na Služby > Administrácia

Nastavujeme DKIM záznam

Klikněte na CNAME > Vytvořit nový záznam

Vraťte do Smartemailingu (SE) a připravte si doménu, u které chcete nastavit DNS záznamy. Nyní postupně zkopírujete jednotlivé hodnoty ze SE do nastavení ve WebSupportu a to následujícím způsobem. V SE pole Název do pole Pre adresu, Data (hodnota) do pole Cielová adresa. Do pole TTL napište hodnotu 300 a klikněte na Vytvoriť.

Nastavujeme SPF záznam

Nyní nastavíme SPF. Kliknete na Vytvořit nový záznam > TXT v prvním řádku na upravit a zkopírujte údaje ze smartemailingu. Do pole TTL vepište hodnotu 300.  

Nastavujeme DMARC

Nyní zbývá nastavit DMARC. Znovu klikněte na Vytvořit nový TXT záznam a zkopírujte postupně pole ze smartemailingu. Do pole TTL vepište hodnotu 300. Kliknete na tlačítko Vytvoriť.

Tím je hotovo nastavení DNS záznamů pro lepší doručitelnost. Nastavení se projeví cca do dvou hodin a poznáte je tak, že na obrazovce v SE, ze které jste kopírovali hodnoty do WebSupportu budou tyto hodnoty zelená a na jednotlivých řádcích bude zelené zatržítko.

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme