Import kontaktů

Video návod - Jak na import kontaktů?

Textová nápověda

Jak dostat kontakty do SmartEmailingu (import kontaktů) – tvorba seznamu, ruční přidání kontaktu, import kontaktů

Jděte do hlavního menu do záložky KONTAKTY A SEZNAMY a vytvořte si 2 nové seznamy. 

Seznam vytvoříte tak, že kliknete v podzáložce SEZNAMY KONTAKTŮ na položku NOVÝ SEZNAM KONTAKTŮ. První seznam si pojmenujte VŠECHNY KONTAKTY.  V následujícím kroku, kdy budete importovat všechny svoje kontakty do SmartEmailingu, si  všechny kontakty naimportujete právě do tohoto seznamu.  Poté klikněte na tlačítko ULOŽIT SEZNAM KONTAKTŮ.

Dále si vytvořte ještě jeden seznam kontaktů a ten si pojmenujte TESTOVACÍ.  Opět tento seznam kontaktů uložte. Před odesláním ostré kampaně si vždy danou kampaň pošlete na testovací seznam, ve kterém budete mít vloženou svoji emailovou adresu, abyste si mohli kampaň zkontrolovat.

Nyní si přidejte do testovacího seznamu Vaši emailovou adresu. V řádku testovacího seznamu klikněte vlevo na symbol panáčka PŘIDAT NOVÝ KONTAKT, zadejte svoji emailovou adresu a dejte uložit kontakt. 

IMPORT KONTAKTŮ

V levém hlavním menu klikněte na IMPORT KONTAKTŮ a vyplňte krátký dotazník, který slouží k tomu, abychom se ujistili, že Vaše kontakty jsou v pořádku.

Otázky v dotazníku:

  1. Jaký je zdroj Vašich kontaktů?
  2. Máte u každého kontaktu souhlas se zasíláním obchodních sdělení?
  3. Máte u každého odběratele obchodního sdělení k dispozici úplné informace jako jsou datum registrace, časová stopa a IP adresa?

Dále zaškrtněte, že všechny odpovědi jsou pravdivé.

Klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

Tento krátký dotazník slouží k tomu, abychom chránili Vás i nás a docílili jsme toho, abychom měli skvělou doručitelnost Vašich emailů. Dále stvrzujete, že všechny kontakty, které hodláte naimportovat, jsou v souladu a antispam podmínkami.  Doporučuji si proto ANTISPAM PRAVIDLA pečlivě přečíst.

Klikněte na tlačítko SOUHLASÍM S PODMÍNKAMIPOVOLIT MŮJ IMPORT.

KONTAKTY můžete nahrát 2 způsoby:

  1. přes záložku IMPORTOVAT KONTAKTY ZE SCHRÁNKY

emailové adresy zadejte pod sebe

  2. přes záložku IMPORTOVAT KONTAKTY ZE SOUBORU

vyberte si  v počítači soubor s kontakty,  zvolte kódování AUTOMATICKY ROZPOZNAT nebo pokud víte, v jakém kódování soubor je, vyberte příslušné kódování. Poté klikněte na tlačítko NAHRÁT SOUBOR A POKRAČOVAT.

Nyní si vyberte, do jakého seznamu chcete kontakty  importovat . V našem případě vyberte seznam VŠECHNY KONTAKTY a klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.  

Dále je třeba přiřadit sloupce souboru k polím kontaktu.  Ke sloupci emailové adresy, vyberte vlastní pole EMAILOVÁ ADRESA.  Ke sloupci jméno, vyberte  vlastní pole JMÉNO nebo OSLOVENÍ a klikněte na  tlačítko SPUSTIT IMPORT.

Následně se Vám zobrazí  informace  VÁŠ IMPORT BYL PRÁVĚ DOKONČEN.

Vraťte se do hlavního menu  do záložky KONTAKTY  A SEZNAMY a podzáložky SEZNAMY KONTAKTŮ, kde si zkontrolujte počet aktivních kontaktů.