Jak vložit YouTube/Vimeo video do kampaně?

Vložení youtube nebo vimeo videa do kampaně, jak to udělat?

Často se ptáte na vložení youtube videa do emailové kampaně. Nově nebudete muset vytvářet print screeny obrazovky videa a následně tento výřez obrázku ukládat do správce souboru a používat je v emailu a napojovat URL adresu na YouTube kanál. Vše je nyní mnohem pohodlnější.

Video jako takové vložit nejde, ale můžete poslat obrázek videa s odkazem, na který když příjemce emailu klikne, přehraje se mu vaše video.

POZOR: Tato funkce je dostupná pouze za použití smart editoru při vytváření e-mailových kampaní, nikoliv u HTML editoru.

Jak postupovat?

Nejprve potřebujete mít video nahrané na youtube, na které odkážete. Poté půjdete do záložky Kampaně > Emaily > + vytvořit email nebo editovat stávající vytvořený email. Následně v emailu si vyberete prvek s obrázek, kde chcete, aby odkaz na Youtube video bylo zobrazeno a kliknete na něj. Dle obrázku č.1 zvolíte možnost "změnit obrázek".

Zobrazí se Vám správce souborů, kde můžete a budete nahrávat své obrázky, ebooky, přílohy atd. Po zobrazení správce souboru v horní části je záložka "Vytvořit náhled YouTube videa", který zvolíte. Do pole "Zadejte adresu YouTube videa", vložíte URL odkaz konkrétního videa a dáte "Vytvořit" viz. obrázek č.2.

Youtube sám vytvoří náhledový obrázek, který bude následně zobrazen ve vašem emailu viz. obrázek č.3.

Úplně stejný princip vložení náhledového obrázku videa je i v rámci Vimea, kde také vkládáte URL odkaz konkrétního videa.