Co je to API a k čemu slouží?

Co je to Smartemailing API ?

Setkali jste se na našem webu s výrazem API a rádi byste se dozvěděli co to je a k čemu je to dobré? V tom případě jste na tomto článku správně, protože si zde vysvětlíme, co to API je a k čemu všemu se dá využít. Pokud hledáte API dokumentaci, naleznete ji ZDE. Dále nabízíme i dokumentaci pro CSV statické API, které se Vám může také kdykoliv hodit. Můžete mít ke svému účtu libovolné množství API klíčů a pro každou aplikaci používat jiný. V případě nutnosti změny pak stačí vyměnit API pouze u dané aplikace a ostatní propojení zůstanou nedotčena. Z bezpečnostních důvodů jsou klíče šifrovány.

API je ZDARMA!

Co to tedy to API je?

Definice: API (zkratka pro Application Programming Interface) se většinou označuje v IT rozhraní pro aplikace. Jedná se o rozhraní, kterým mohou komunikovat dvě aplikace mezi sebou a vyměňovat si tak data. Jsou různé možnosti, jak nastavit API, lze mít obousměrnou komunikaci, nebo pouze jednosměrnou. Například u nás ve Smartemailingu máme jednosměrnou komunikaci a to směrem dovnitř (dále si řekneme proč tomu tak je). Jedná se tedy o balík metod, které lze použít pro komunikaci mezi aplikacemi. Pokud budeme chtít komunikovat s aplikací jinak než dle metod popsaných v tomto balíku, budeme aplikací odmítnuti.

Už jsme si trochu nastínili, co to API je. Zjednodušeně se dá říci, že API je soubor všech možných „dialogů“, které mohou mezi sebou dvě aplikace vést. Pokud nebudeme komunikovat s danou aplikací dle těchto přednastavených „dialogů“ budeme aplikací odmítnuti. Ale k tomu, abychom mohli s aplikací komunikovat nám nestačí znát pouze tyto dialogy, to by se jinak mohl ptát kdokoliv na cokoliv.

Co vše lze realizovat přes Smartemailing API (jednalo by se o opravdu dlouhý výpis, proto uvedu pouze ty nejvyužívanější a nejzajímavější)?

  • importovat kontakty
  • upravovat stav kontaktů v seznamech
  • vytvářet kampaně
  • odesílat kampaně
  • přistupovat ke statistikám
  • atd.

Jak vidíte, možností co lze dělat s Smartemailing API je hodně a pokud se věnujete programování, může Vám velice ulehčit život a navíc otevírá mnoho možností pro automatizaci. API je ZDARMA!

Pomohla Vám tato odpověď? Děkujeme! Chcete-li cokoliv dodat, napište nám prosím na podpora@smartemailing.cz. Děkujeme! Zaznamenali jsme potíže s odesláním. Zkuste to prosím znovu. Děkujeme