Emailová patička

Jistě jste zaznamenali, že se v emailech od nás začala na konci zprávy objevovat přednastavená patička.

Proč jsme ji začali do emailových zpráv přidávat?

Patičku jsme zavedli jako jednu z ochran, jak pro Vás, tak pro nás. Vás takto patička chrání před zbytečným odhlašováním lidí z databáze. Pokud někdo zapomene, že si u Vás objednal odběr novinek a hledá odhlašovací odkaz, tak si s nejvyšší pravděpodobností přečte patičku. Zde si přečte Vaše jméno a email odesílatele a zvyšuje se tím pravděpodobnost, že si klient vzpomene, proč tyto novinky chtěl a zůstane v databázi.

Další z funkcí patičky je zlepšení reputace týmu SmartEmailing u koncových klientů. Tito klienti mohou jasně identifikovat odesílatele a z jeho kampaně se jednoduše odhlásit nebo ho kontaktovat pro odstranění ze seznamu obesílaných e-mailových adresu.

Odkud se berou informace do patičky ?

Jméno odesílatele, e-mail odesílatele se berou z nastavení Seznamu kontaktů, na který kampaň / Smartkampaň odchází.

V případě, že odesíláte kampaň a vyberete možnost: Údaje odesílatele kampaně – Stejné pro celou kampaň a nastavíte tyto údaje přímo pro rozesílku, tak se údaje vezmou odtud.

Jak nastavit patičku?

K nastavení patičky se dostanete z hlavního menu vlevo.

Vlevo dole klikněte na „Můj účet“, v menu na „Nastavení rozesílky“ a poté na „Základní patička emailu“ (pro tvorbu jiné varianty patičky pak můžete využít i volbu „Vlastní patička emailu“, přičemž přiřazování patičky ke konkrétní kampani pak provádíte v editaci kampaně pod editačním oknem).

K tomu, aby mohla být patička uložena, je třeba, aby obsahovala systémové vlastní pole:

■      {{df_emailaddress}} = emailová adresa příjemce

■      {{cl_sendername}} = jméno odesílatele

■      {{cl_senderemail}} = odesílací emailová adresa

■      {{unsubscribe}} = odhlašovací odkaz z rozesílky

Pokud jsou všechna tato pole obsažena v editoru, je možno patičku uložit. V patičce můžete pouze editovat samotný text, ale vždy musí být zachována systémová pole v závorkách {{ }}, které jsou povinná. Při jejich smazání či změně, nebude možné patičku uložit.

Kdybyste si náhodou pozměnili kód a chtěli vrátit původní patičku, můžete se pomocí tlačítka „Zdroj“ přepnout do HTML editoru.

A tím se dostaneme na editaci HTML kódu patičky. Zde stačí vše vymazat a nakopírovat sem tento kód: